Jmenujeme se Junák - český skaut!
Přihlášen:
Bodů: 0
Událost:
17.07.2018 Martina

Kovová stavebnice MALÝ KONSTRUKTÉR

Hodnoceni:
( 1 hlas ) 

...známá koncepce, která jde svou cestou! 

Kovové stavebnice mají velmi dlouhou historii. Jejich cesta začala o celých 61 let dříve než známá plastová stavebnice Lego. Kovovým stavebnicím předcházely dřevěné skládačky. První kovové stavebnice se objevily v Německu v roce 1888. V Čechách (tehdejším Československu) se první tuzemská kovová stavebnice se šroubky začala prodávat ještě před 2. světovou válkou. Stavebnice Malý konstruktér vznikla před 3 roky ve vývojovém oddělení firmy Alexander ve Gdyni a hned po uvedení v roce 2016 získala prestižní ocenění Hračka roku v Polsku. V roce 2017, první rok prodeje v ČR získala také ocenění HRAČKA ROKU v ČR v kategorii klučičí hračky!

 

"Malého konstruktéra" do českých a slovenských obchodů a velkoobchodů dodává výhradně firma Pexi – distributor her a hraček.

 

Malý konstruktér jde jinou, sobě vlastní cestou stavebnicových setů a vylepšení, než jaké známe z jiných kovových stavebnic. Posouvá stavění o stupínek výše. Namísto seskupování více modelů do jedné krabice (3v1, 4v1, 10v1), za poměrně vysoké ceny, je Malý konstruktér specializovaný na jednotlivé modely. Díky tomu je cenově výhodný, při zachování vysoké kvality. Zkušenosti totiž ukazují, že děti si obvykle složí z jednoho balení stavebnice pouze jeden model, ten, který si nejvíce oblíbily a je jim líto ho rozebírat a stavět nový. Takže se nakonec kupují další balení stavebnic kvůli nové hračce. Toho se Malý konstruktér vyvaroval. Z každé krabičky složíte jeden dokonalý model a v balení vždy najdete přesně to co potřebujete pro jeho sestavení. Děti nemusí rozebírat již dokončený výtvor a mohou si s ním stále hrát. Díky tomu jeden model vychází cenově až o cca 20–30 % levněji. Za každé dva modely stavebnice si vlastně mohou pořídit třetí "zadarmo".

 

A že je opravdu z čeho vybírat! Množství stavebnic se za 3 roky rozrostlo na pěknou rodinku. Zjednodušeně lze shrnout sady Malý konstruktér takto:

 

  • 2 (nebo 3) věkové skupiny: od 6 let a složitější od 8 let (a tatínkové :-)
  • 3 velikosti modelů: S, M, L
  • 8 různých oborů: Silničáři, Automobily, Farmáři, Stavitelství, Armáda, Záchranné sbory, Letectví, Retro modely
  • 36 dostupných modelů

 

Malý konstruktér je vybaven lepšími šroubky s hlavičkami pro imbusový klíč, se kterým se snadněji dotahuje. Možná si vybavíte zapeklité situace s tradičními stavebnicemi, kdy šroubovák neustále sjížděl ze šroubku, až se drážka v hlavičce celá "vyžvatlala" a nešlo již spoj vůbec dotáhnout.

 

Malý konstruktér je vhodně doplněný také plastovými dílky, které mají velkou flexibilitu a dodávají konstrukcím realističtější vzhled.

Přínos jakýchkoliv kreativních sad a kovových stavebnic pro dětskou fantazii a motoriku je nesporný. Stavebnice Malý konstruktér navíc rozvíjí také technickou zručnost, logické myšlení a vztah k technice. Mnoho rodičů ocení, že si děti také budují sebevědomí, a jsou pyšní na vlastnoručně vyrobené modely.

 

Až budete zase přemýšlet čím obdarovat svého více či méně manuálně zručného potomka ve věku 6–12 let, vzpomeňte, že Malý konstruktér je nejlepší dárek pro kreativní děti. Tatínkové se k montáži se svými ratolestmi jistě rádi přidají, a máme tu jedno pěkné, společně strávené odpoledne.

 

Pokud by někoho opravdu trápilo, že nemůže stavět více modelů z jedné sady, nezoufejte. Výrobce Alexander připravuje dodatečné plánky na stavění, které budou zveřejněné ke stažení na internetových stránkách.

 

Prodejní ceny za jednu stavebnici začínají od 139,-Kč bez DPH.

 

Všechny sady Malého konstruktéra budou v prodeji v obchodem během června a července 2017. Informace o jednotlivých sadách najdete na www.alexadner-hry.cz nebo www.pexi.cz

 

Zobrazit další články autora
Souvisejí články podle tagů

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé

Chyba na stránce: Kovová stavebnice MALÝ KONSTRUKTÉR - Teepek"

URL: https://www.teepek.cz/aktuality/1348-kovova-stavebnice-maly-konstrukter?autologin=1"

Přihlášení or Registrace